Back

ⓘ Карл-Єско фон Путткамер




Карл-Єско фон Путткамер
                                     

ⓘ Карл-Єско фон Путткамер

Карл-Єско фон Путткамер - військово-морський діяч, керівний співробітник ОКМ, контр-адмірал. Адютант Адольфа Гітлера від крігсмаріне.

                                     

1. Біографія

2 липня 1917 року вступив добровольцем у ВМФ Німецької імперії. Учасник Першої світової війни, служив на лінкорі "Кайзерін". У 1918 році закінчив навігаційні курси в Мюрвіку. У 1919 році - член Добровольчого корпусу "Петерсдорф", учасник боїв з більшовиками в Курляндії.

Після демобілізації армії залишений на флоті та 1 січня 1921 отримав звання лейтенанта. З 1 травня 1925 року - груповий офіцер у військово-морському училищі в Мюрвіку. З 24 вересня 1926 року - в штабі командувача флотом. З 29 вересня 1928 року - командир міноносця "Альбатрос", з 15 жовтня 1931 року - командир міноносця "Морський орел". 27 вересня 1933 призначений офіцером звязку ВМФ при командуванні сухопутних військ в Берліні. З 1 липня 1935 року - 2-й адютант і офіцер звязку ВМФ при А. Гітлера. 3 липня 1938 року направлений на службу на "Германіаверфт" в Кіль, а 17 вересня 1938 року почав командиром ескадреного міноносця "Ганс Лоді" і прапор-капітаном 4-ї флотилії ескадрених міноносців.

Перед початком Другої світової війни 23 серпня 1939 року призначений офіцером звязку ОКМ в ставці фюрера, а 1 жовтня 1939 перейменований в офіцери звязку ВМФ при фюрері і рейхсканцлері і Верховному головнокомандувачі. Постійно перебував при Гітлері, супроводжував його в усіх поїздках в якості адютанта. У квітні 1945 року перебував в Імперській канцелярії. 21 квітня 1945 року втік через Зальцбург в "Берггоф". 8 травня 1945 здався американській владі. 12 травня 1947 року звільнений.

                                     

2. Нагороди

Міжвоєнний період

  • Орден "Святий Олександр" 4-го ступеня Болгарія 17 грудня 1936
  • Балтійський хрест
  • Хрест Левенфельда
  • Сілезький орел 2-го ступеня
  • Медаль "За вислугу років у Вермахті" 4-го, 3-го і 2-го класу 18 років 2 жовтня 1936 - отримав 3 медалі одночасно.
  • Великий офіцер 19 січня 1939
  • Орден Корони Італії
  • Командор 29 вересня 1937
  • Орден крові № 1474
  • Почесний хрест ветерана війни з мечами20 жовтня 1936
  • Залізний хрест 2-го класу 11 вересня 1919
  • Орден Заслуг Угорщина, офіцерський хрест 12 серпня 1938

Друга світова війна

  • Хрест Воєнних заслуг 2-го і 1-го класу з мечами
  • Орден Хреста Свободи 2-го класу Фінляндія 11 червня 1942
  • Золотий партійний знак НСДАП 1944
  • Нагрудний знак "За поранення 20 липня 1944" в золоті 1944
                                     

3. Джерела

  • Манфред Кох-Хиллебрехт Homo Гитлер: психограмма диктатора. Переводчик: Гордиенко А. Н. Издательство: Попурри, 2003. ISBN 985-438-767-4, ISBN 3-442-75603-0.
  • Залесский К. А. Кригсмарине. Военно-морской флот Третьего рейха. - М.: Яуза, Эксмо. 2005.