Back

ⓘ Ян Пурвінський




Ян Пурвінський
                                     

ⓘ Ян Пурвінський

Народився 19 листопада 1934 р. у с. Долна Латвія у польській родині. Священичі свячення отримав 13 квітня 1961 р. у Ризі, єпископські - 4 березня 1991 р. у Житомирі. Призначений 16 січня того ж року. Голова Комісії у справах покликань Конференції римо-католицьких єпископів України.

19.11.1934 Народився у с. Долна Ілікштанського повіту Латвія.

01.09.1956 Поступив до Ризької Вищої Духовної Семінарії

1960 Висвячений на диякона

13.04.1961 Висвячений на священика у Ризі єпископом Петрасом Мієжалісом

08.06.1961 Вікарій парафії у Даугавпілс

21.04.1977 Адміністратор парафії в Балбінаве і віце-адміністратор парафії у Краслві

25.07.1977 Вікарій єпископа України і Молдови

16.01.1991 Призначений єпископом дієцезійним ординарієм Житомирської дієцезії

04.03.1991 Консекрований архієпископом Франческо Колясуоноспівконсекратори - єп. Вільгельм Нюкш з Риги та єп. Тадей Кондрусевич з Гродна у Житомирі.

09.03.1991 Інгрес до Житомирської катедри

25.11.1998 Призначений єпископом-ординарієм Києво-Житомирської дієцезії

05.11.2008 Голова Комісії Кліру та Священицьких Покликань

15.06.2011 Папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, у звязку з досягненням ним пенсійного віку. Його наступником став архієпископ Петро Геркуліан Мальчук